LAZDYNŲ RIEŠUTAI –  gyvenamieji namai Lazdynuose

Mūsų darbas su šiuo projektu prasidėjo dar nuo darbo su sklypo įsigijimu, konsultacijomis ir diskusijomis su architektu ir vystytoju dėl pačio kvartalo koncepcijos. Projektas sėkmingai parduotas per 3 menėsius nuo statybų pabaigos.
Vieno namo vidutinė pardavimo kaina apie 270 000 eur, 130 kv.m, 5 a. sklypas, su daline apdaila.

Uždaroje teritorijoje, Gudelių miške, suprojektuoti aštuoni modernūs individualūs namai yra puikus įrodymas, kad dėmesys skiriamas ne tik verslo centrų statybai, bet ir autentiškiems gyvenamiesiems namams. Vienas jų – objektas su smalsumą keliančiu pavadinimu – „Lazdynų riešutai“, padeda jaukumo ieškantiems asmenims ne tik rasti ramybės oazę, bet ir pernelyg neatitolti nuo šurmulio bei įsupančio sostinės greičio. Tobula pusiausvyra! Devynis mėnesius puoselėtas gyvenamųjų namų kvartalas A. Staškevičiūtės gatvėje yra nuošalioje vietovėje, teritorija iš visų pusių apsupta pušyno, tačiau yra greitai ir lengvai pasiekiama, nes greta jos stūkso naujai įrengtas Vilniaus pietinis aplinkkelis. 

Kokybiškos medžiagos ir efektyvūs sprendimai

Visų aštuonių inovatyvių namų, kurių kiekvieno plotas 130 m2, pamatai yra poliniai, gręžtiniai pamatai ir monolitinis gelžbetonio rostverkas apšiltinti putų polistirenu. Fasado ir stogo apdailoje dėmesį patraukia medis, taip pat naudotos aukščiausios klasės „Classic“ skarda. Stogas apšiltintas akmens vata ir poliuretano plokštėmis. Tiesa, du namukai yra itin unikalūs – jų stogas ir fasadas suformuoti iš skalūno!

Išorinės sienos išmūrytos iš keraminių plytų. 

Inovacijos pasitelktos ir įrengiant „Lazdynų riešutų“ namų langus – mediniai langai „apginkluoti“ saulės kontrolės stiklais, užtikrinančiais, kad patalpa niekada pernelyg neprikais ir, žinoma, neeikvos jau sukauptos šilumos.

Svarbu paminėti, kad nepaisant to, jog šiems pastatams nebuvo keliama A klasės reikalavimų, namams išduoti A ir A+ energetinio naudingumo sertifikatai. Beje, pastato eksploatacija apskaičiuota mažiausiai 50 metų.

Namai suprojektuoti taip, kad kiekvienas jų turėtų po dvi automobilio stovėjimo vietas pavėsinėje. Taip pat visi aštuoni „riešutai“ turi uždarą vidinį kiemą, kuris ribojasi su mišku. Siena į pušyno pusę – stiklinė, siekiant sukurti komforto gamtos oazėje pojūtį. Gyventojai gali mėgautis įkvepiančiais gamtos vaizdais. Verta pastebėti, kad, siekiant sukurti kuo natūralesnę ir jaukesnę aplinką, apželdinta visa sklypo teritorija. Įrengta WPC (wood plastic composite) lauko terasa. Sklypo teritorija išklota trinkelėmis ir aptverta segmentine tvora, įrengtas automatinis užkardas (vadinamasis „šlagbaumas“).

Tikslingas patalpų išdėstymas garantuoja komfortą

„Lazdynų riešutų“ namų pirmame aukšte įrengta svetainė ir virtuvė, darbo kambarys, sanitarinis mazgas bei katilinė. Antras aukštas yra poilsio zona. Jame – du vaikų miegamieji, atskiras sanitarinis mazgas vaikų kambariams bei tėvų miegamasis taip pat su atskiru sanitariniu mazgu, drabužinė. Šie namai orientuoti į aktyviai dirbančias, tačiau jaukumą puoselėjančias šeimas.

Modernūs inžineriniai sprendimai

Pastatuose „Lazdyno riešutai“ įrengtas grindinis šildymas, valdomas individualiai kiekviename kambaryje (t. y. kiekviename kambaryje gali būti skirtinga temperatūra). Taip pat sumontuotas itin modernus ir kompaktiškas dujinis kondensacinis katilas „Buderus“. Katilo veikimas gali būti stebimas nuotoliniu būdu per išmanųjį įrenginį. Namuose įrengta ir rekuperacinė sistema su lanksčių ortakių technologija, užtikrinanti energinį efektyvumą.

Verta paminėti, kad visame kvartale, dirbant su apsaugos įmone, sumontuotos apsaugos kameros. 

© 2020 RS team solutions